Vernissage výstavy – Kamenice nad Lipou, 9.4.2016

Vážené dámy, vážení pánové, milí přátelé,

dovoluji si vás pozvat na jarní výlet do neobyčejně krásného místa. Renesanční zámek v Kamenici nad Lipou patří pod správu Uměleckoprůmyslového muzea v Praze a v jeho parku žije prastará lípa, jejíž stáří je odhadováno na 700 – 800 let a podle níž se celé město jmenuje.

Vernissage Kamenice

Pokud budete mít možnost setkat se s touto stromovou bytostí, pravděpodobně na takové setkání už nikdy nezapomenete. A možná začnete i přemýšlet o tom, proč je vlastně lípa symbolem češství a zda jsou či nejsou vlastenectví a láska k domovu důležitou věcí pro zdraví duše.
Výstava bude radostná a veselá, stejně jako je Jiřího tvorba a jarní období. Znovu nám zahraje nezdolný bojovník Černý pes Vladimír Veit (www.hutka.cz/veit/) a součástí vernisáže bude opět projekce animovaného filmu. Ačkoliv od jeho zrodu uplynulo už více než šedesát let, jeho téma je aktuální a jeho název jednoduchý a obsažný – Hra o naftu.
Těším se, že se alespoň někteří z vás rozjedou na jarní výlet do Kamenice. Kdyby pro nic jiného, tak kvůli místnímu pověstnému léčivému čistému vzduchu a radosti, kterou přináší jarní příroda a neodolatelná výtvarná tvorba Jiřího Wintera.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *