Vernissage výstavy – Lišov, 6.5.2016

Vážené dámy a pánové,

dovoluji si vás informovat o zahájení výstavy v Lišově a samozřejmě vás též zvu na výlet do malebných Jižních Čech. Vernisáž se koná v pátek v podvečer a pokud se někdo z vás rozhodne na zahájení výstavy přijet, může se celý víkend těšit jihočeskými památkami a přírodou.

Výstavní prostor je také úžasný – muzeum sídlí v bývalém Schwarzenbergském špitálu z roku 1676. Špitál byl určen nemocným a chudým poddaným schwarzenbergského panství, kteří zde dostávali veškeré zaopatření a též oděv v rodových barvách Schwarzenbergů – modré, bílé a žluté. Součástí špitálu byla i šatlava pro „příliš bujné a hašteřivé babky a dědky“. Možná by se tímto nápadem některý ze současných penzionů pro seniory mohl inspirovat. ☺

Lišovský špitál je jedinou zachovalou stavbou tohoto druhu v celých Jižních Čechách.

Kdo je zobrazen na pozvánce? To je hádanka pro vás, já to bohužel nevím. Je to stárnoucí Casanova v Duchcově? Nebo Johann Wolfganag von Goethe, dvořící se mladičké Ulrice von Levetzow? Roztomilé je, že tuto dvojici Jiří nakreslil na plakát, vydaný k výročí vynálezu nadmíru užitečného – papírových pěněz. Jiří byl zkrátka nenapravitelný vtipálek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *