4.1.2012
Výstava v Městském muzeu Zbiroh

Kresby a ilustrace malíře Neprakty vystavuje Městské muzeum ve Zbiroze od 5. ledna do 3.února 2012
Spojit na výstavě autorskou osobitost, uměleckou kvalitu a ještě humor je událost vzácná. Není, nebylo a nebude mnoho výtvarníků, kteří tyto podmínky naplňují. Jiří Winter Neprakta, klasik českého kresleného humoru, karikatury a ilustrace, byl jedním z takových výjimečných autorů. Dokonce je zapsán v Guinessově knize rekordů jako vůbec nejproduktivnější malíř.
V zápisu se uvádí, že namaloval 35.000 obrázků.
Výstava z jeho rozsáhlé tvorby začne ve čtvrtek v Městském muzeu ve Zbiroze, které ji připravilo ve spolupráci s umělcovou manželkou Danielou Pavlatovou. Připravena je tak trochu na míru, neboť již od počátku roku 2012 si budeme ve Zbiroze připomínat 100 let od úmrtí zbirožského rodáka a významného básníka Josefa Václava Sládka. A právě z archívu krále humoru se vztahují na výstavě kresby, připomínající tématem také známou a dnes již velmi populární báseň Lesní studánka od J.V.Sládka.
Vernisáž výstavy úvodními slovy zahájí spisovatel Jaroslav Kopecký, velký znalec a sběratel díla J.W. Neprakty a hudebně doprovodí kytarista Jan Irving.
Výstava kreseb a ilustrací Jiřího Wintera - Neprakty bude ve Zbiroze k vidění do 3.února 2012. Otevřeno je od pondělí do pátku od 9 do 16.30 hodin, nebo na požádání.