1.9.2015
Židovské muzeum
Milí přátelé, vážení příznivci díla Jiřího Wintera,

dovolujeme si vás opět pozvat na vernissage výstavy. Tentokrát vystavujeme v Praze v Židovském muzeu a představíme vám zde část díla a života známého karikaturisty Neprakty. To, co uvidíte, většinu z vás zcela jistě velice překvapí.
Už jsme vám představili Jiřího Wintera jako přírodovědce, historika, antropologa, orientalistu... ale víte, co milý, usměvavý a vždy dobře naladěný "Neprakta" prožíval v období druhé světové války? Ale nebojte se, výstava nebude jen pochmurná, protože Jiří si dal za svůj životní cíl lidi bavit a rozveselovat. Věděl, jak vzácným darem je život a jak léčivou moc má úsměv.
Na výstavě proto nebudou chybět jeho báječné židovské vtipy, které Jiří (po tatínkovi židovského původu) tak rád poslouchal i ilustroval a také vás potěšíme animovaným filmem Pražská strašidla, k němuž namluvil komentář autor Písně strašlivé o Golemovi, dlouholetý Jiřího přítel a spolupracovník, Jan Werich.
A samozřejmě nebude chybět milé hudební překvapení, jak je na našich vernisážích již tradicí. A také výborné občerstvení z židovské kuchyně. Role hostitelky a "zahajovatelky" výstavy se tentokrát ujme dcera Petra. My v době vernissage budeme pátrat po vzpomínkách v místech, v nichž trávil Jiří konec války. Malou ukázku toho, čím se zabýváme, uvidíte i vy. A také se dozvíte, jak jsme našli na půdě Golema, jakou moc má odpuštění a jak statečná dokáže být obyčejná česká maminka. Těšíme se na vás.
Daniela a Martin

Otevírací hodiny: po - čt 12.00 - 16.00, pá 10.00 - 12.00. Je nutno zazvonit na zvonek "Vzdělávací a kulturní centrum Židovského muzea".

Více informací zde: http://www.jewishmuseum.cz/program-a-vzdelavani/pripravujeme-akce-pro-na...