8.8.2014
Milí příznivci díla Jiřího Wintera a objevitelé neprozkoumaných končin výtvarného umění, zveme vás srdečně na vernisáž výstavy, která se koná tuto sobotu v Muzeu středních Brd. Vernisáž výstavy - MUZEUM STŘEDNÍCH BRD VE STRAŠICÍCH
Tato výstava navazuje na výstavu rokycanskou, která byla s názvem Mé vítězství nad zlem zahájena 3.5. tohoto roku. Máte znovu ojedinělou možnost seznámit se s tvorbou Jiřího Wintera z období válečného a poválečného, ve které se odráží jeho tehdejší prožitky. Odvlečení téměř celé rodiny do Terezína a později do Osvětimi, jeho protifašistický odboj, odsouzení, trest, osvobození i nové začátky a naděje. A jeho touha po kráse, po přátelsví a obyčejném lidské žití. A další komplikace a tragédie, následujíci na konci čtyřicátých a počátku padesátých let po letech válečných.
Uvidíte, jakými životními cestami došel Jiří ke svému humoru a laskavému optimismu a kudy se ubírala jeho tvorba výtvarná. Myslím, že budete velice překvapeni obojím. Na vernisáži nám zahraje na djembe (africký buben) a českou koncovku (flétna) Zdeněk Heřt a na vše, co jste chtěli vědět o Jiřím Winterovi neboli Nepraktovi (a styděli jste se zeptat) vám odpovím já, Daniela Pavlatová. Těšíme se na vás.