18.5.2015
Milí přátelé,

byli jste se letos podívat na veletrhu Svět knihy? Já ano a překvapilo mě, kde všude jsem potkala Jiřího. Pozvánka na výstavu v Praze
Bohužel už „jen“ v podobě jeho obrázků, ale i takové setkání je milé. Nakladatelství Epocha je stálicí, která nikdy nezklame a knihami s Jiřího ilustracemi nás zásobuje již dlouhou řadu let. S Jiřím jsem se ale potkala i v jiných nakladatelstvích. Například Chvojkovo nakladatelství nabízí Pohádky Boženy Němcové a Jiřího ilustrace v této knize budou pro ty z vás, jež jej mají spojeného pouze s nosatými panáčky, překvapivé. Listovala jsem si knihou a napadlo mne, jak jsou ty jeho obrázky krásně české a jak se k českým pohádkám pěkně hodí.
S Jiřím jsem se potkala i v nakladatelství Volvox Globátor, které vydává krásné a ne zcela typické knihy pro ne zcela typické čtenáře. V roce 2012 vydalo knihu Po stopách kreslených seriálů, čtenářskou lahůdku pro milovníky komixu. Můžete se v ní potkat s Jiřího komixy notoricky známými (Sek a Zula, Robot Emil), i s těmi, jež pro některé vás možná budou objevným překvapením.
A tak nás Jiří stále baví a těší, jak si kdysi předsevzal, ačkoliv už není v tomto světě přítomen. Děkujeme Ti, Jiří.