22.6.2014
Vážení čtenáři, přijměte prosím pozvánku na oslavu nedožitých 90. narozenin Jiřího Wintera.Oslava 90. narozenin Jiřího Wintera
Nerad vás zarmucuji, madame, ale guillotina není nový druh francouzské kolínské, jak se vám snažili namluvit!

Oslava se bude konat ve 5.7.2014 od 18.30 v barokním špejcharu naproti renesančnímu zámečku. Zároveň při této příležitosti pokřtíme útlou, ale pěknou knihu Hořký i sladký Jiří Winter Neprakta.
Oslavovat a křtít budeme v půvabném městečku Spálené Poříčí, kde je jediná stálá expozice díla tohoto výtvarníka na světě. Můžete zde i přespat v příjemném hotelu či penzionu. A nebo v nedalekém Nepomuku, kde stále ještě probíhá výstava Černí baroni zpátky na Zelené hoře a kde při té příležitosti můžete navštívit (či použít k přespání) legendární restauraci U Zeleného stromu, známou z neméně slovutné knihy Černí baroni aneb válčili jsme za Čepičky.
Přijeďte, těšíme se na vás. A protože po oficielní části oslavy a křtu bude následovat část neoficielní, vezměte si s sebou hudební nástroje či cokoliv dalšího, co přispívá k dobré náladě a pohodě. Hlavně sami sebe, své přátele a rodiny.